4. běh Čeřín

Tábořiště je na krásné a velké zelené louce lemované Rožmitálským potokem a chráněné čistými voňavými šumavskými lesy.

Podsadový stanový tábor je pro 50 dětí ve věku 8-15 let. Velký hangár s doplňujícími přístřešky a týpí tvoří společné prostory na jídlo, hry a tvoření. Za táborem je potok ke zchlazení i k pocákání zlobivých vedoucích. K dispozici je pitná voda, nové pěkné suché latríny, sprcha s příjemně přihřátou vodou, ohniště, potok a spousta míst v okolí na pěkné výlety.

Tábora se účastní cca 15 dospělých osob. Vaří zkušený kuchař v dobře zařízeném dřevěném srubu v nainstalované polní kuchyni, popř. v peci. Každý dospělý účastník tábora má zdravotní potvrzení pro práci s dětmi a absolvoval školení zdravotních dovedností. Na děti také dohlíží zkušený zdravotník.

Strava je připravována 5x denně (2x teplé jídlo) do vlastních ešusů. Jídelna + herna se nacházejí ve velkém vojenském stanu (hangáru). 

Pohled na tábořiště z úvozu (další přístupová cesta z Čeřína). Hraniční vatra krásně vzplála a všichni se můžou pustit to táborových písní s kytarou...

Krásou indiánského příbytku se necháváme také okouzlit. Týpí je příležitostným úkrytem pro hraní her, či netradičního vyjímečného přenocování.

Když se někdo nechce přehnaně mydlit v Hygienickém srubu, může za hezkého počasí skočit jen tak do vany. Každý má jinou představu o vaně, v Čeříně ji máme již mnoho let takovouto.